Search

Recent Comments

  Categories

  Folie paroprzepuszczalne

   

  Różnorodność dostępnych w naszym asortymencie rozwiązań wynika z odmiennych potrzeb naszych Klientów, a ofertę kierujemy do klientów indywidualnych, firm budowlanych, ale też sklepów ze specjalistycznymi materiałami wykończeniowymi dla branży budowlanej. Proponujemy folie dachowe, które mają służyć jako warstwa zabezpieczająca przed wilgocią oraz przewiewem, co powoduje, że wspierają warstwę ocieplenia, dlatego istotne znaczenie mają parametry tego materiału. Ze względu na ich właściwości można wyróżnić folie paroprzepuszczalne oraz paroizolacyjne, które różnią się zadaniami, jakie są im przypisane oraz miejscem montażu.

  Powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest wykorzystanie folii paroprzepuszczalnej, do ochrony dachu przed wodą pochodzącą z zewnątrz oraz ze skroplin, natomiast przed wilgocią z wnętrza budynku zabezpiecza się dach przy użyciu folii paroizolacyjnej.

  Folie paroprzepuszczalne charakteryzują się konstrukcją, umożliwiającą regulację procesu skraplania się pary wodnej i gormadzenia skroplin. Z jednej strony pełnią funkcję bariery przed dostępem wilgoci do wnętrza, zaś z drugiej strony dają możliwość wyprowadzenia wody na zewnątrz. Takie właśnie rozwiązanie gwarantuje prawidłową cyrkulację powietrza we wnętrzu budynku.

  Dla stworzenia dobrych warunków konieczne jest jednak dobranie odpowiedniego materiału, bowiem folie paroprzepuszczalne dzielą się na nisko – oraz wysokoparoprzepuszczalne. Ich właściwości uzależnione są od zdolności do transportu pary wodnej, przy czym przyjmuje się, że folie niskoparoprzepuszczalne wykazują w tym względzie zdolności rzędu maksymalnie 100g/m2 w ciągu doby, co sprawia, że znajdują zastosowanie głównie na poddaszach nieużytkowych. Na poddaszach mieszkalnych zaleca się stosowanie folii wysokoparoprzepuszczalnych, które nie tylko lepiej transportują parę wodną, ale też są zbudowane w taki sposób, aby mogły stykać się z materiałem ociepleniowym. Dobór odpowiedniego materiału oraz właściwy jego montaż pozwalają ograniczyć straty ciepłą w obiekcie.

     KONTAKT

  CB S.A.
  46-053 Chrząstowice
  ul. Ozimska 2A

  Telefon: +48 77 400 50 40, +48 77 400 50 41
  Fax: +48 77 400 50 45
  E-mail: info@corotop.com.pl

     Informacje prawne